Shop Cart0 Email Phone

Plastové dosky na plot – kompletný prehľad

Hľadáte alternatívu k tradičnému drevenému oploteniu? Odpoveďou môže byť ekologické oplotenie z recyklovaného plastu. Vo všeobecnosti je oplotenie z PVC modernou alternatívou k tradičným stavebným materiálom, ako je drevo, betón, kov a hlina. Plot z plastových dosiek sa stal jedným z najobľúbenejších novodobých možností oplotenia. Je vhodný pre každého, kto chce znížiť potrebu akejkoľvek údržby svojho plotu. V dnešnej dobe je možné zaobstarať si ekologické plastové dosky, vyrobené z recyklovaného plastového odpadu, ktoré šetria nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. Objednať si môžete z našeho eshopu, kde nájdete kategóriu plastové plotovky. 

Poďme sa pozrieť na výhody plastových dosiek na oplotenie a všetko čo musíte vedieť o plastových plotovkách.

Jednoduchá údržba

Plastové oplotenie je prakticky bezúdržbové, nie je potrebné žiadne natieranie, ošetrovanie alebo tesnenie, ako je to pri drevených plotoch, alebo betónových plotoch. Klasické drevené plotovky je potrebné ošetriť minimálne raz za 2-3 roky. Len pre obraz, takáto údržba dreveného plotu obnáša jeho rozmontovanie, odstránenie starého náteru, nový náter a dosky musia samozrejme dobre vyschnúť. 

Všetko, čo PVC oplotenie vyžaduje, je pravidelné umývanie, aby vyzeralo skvele. Zostane tak ako nové po celé desaťročia. 

Odolnosť 

PVC dosky sú na rozdiel od tradičných drevených dosiek úplne vodotesné, čo znamená, že sa nezničia ani nezhnijú vplyvom nepriaznivého počasia. Vďaka odolnosti voči vode na plastových doskách nevzniká pleseň ani korózia ako pri drevených a kovových plotoch. Rovnako ho nenapadá a nezničí drevokazný hmyz, akým sú napríklad červotoče. Drevené oplotenie časom od slnka vybledne a môže začať aj praskať, naopak PVC oplotenie bude vyzerať rovnako skvele aj po rokoch. Ďalšou dobrou správou je, že v zime nepremrzne. Plastové dosky sú vo všeobecnosti odolné voči striedaniu ročných období a UV žiareniu. Výhodou plastu je aj to, že sa neštiepi ako drevo, nemusíte sa tak obávať triesok, ak máte napríklad deti alebo zvieratá.

Naše plotové PVC dosky sú vyrobené zo 100% recyklovaného materiálu nazývaného Traplast, (na Slovensku sme jeho výhradným dovozcom), ktorého ďalším benefitom je aj nižšia hmotnosť oproti bežným materiálom a ľahká opracovateľnosť ručnými nástrojmi. 

Ekonomickejšia voľba

Tradičný drevený plot si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, čo môže byť časom nákladné. PVC oplotenie má vďaka svojej dlhotrvajúcej a odolnej povahe menšie náklady na výmenu alebo opravu oproti plotom z iných materiálov, čo v konečnom dôsledku šetrí peniaze počas životnosti vášho oplotenia. Taktiež plastové plotovky sú v pri súčasných a stále stúpajúcim cenám dreva a drevených plotoviek ekonomická voľba, ktorú ocení celá rodina. 

Šetrí životné prostredie

Ako už bolo spomenuté, PVC oplotenie nevyžaduje žiadne špeciálnu starostlivosť, ako napríklad farbenie či iné chemické ošetrenie, nemusíte sa preto obávať ohrozenia životného prostredia nechceným znečistením pôdy a podzemných vôd (napr. aj vašej studne) chemikáliami. Naše ekologické plotové PVC dosky sú navyše vyrobené zo 100% recyklovaných plastových odpadov, ktoré by inak skončili na skládke, v spaľovni alebo bohužiaľ v oceáne a zaťažovali tak životné prostredie. Netreba kvôli nim vyrúbať žiaden strom. V prípade, že tieto plastové dosky z nejakého dôvodu doslúžia, sú opäť 100% recyklovateľné. Ide tak o najlepšie riešenie šetrné k životnému prostrediu, ktorý ocení každá ekologicky zmýšľajúca rodina. Je to technológia, ktorá poslúži aj vašim detom. 

Široké možnosti 

Plastové dosky na oplotenie sa vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Môže ísť o rovný, polookrúhly, špicatý, trojhranný alebo aj o polguľotý tvar dosky a pod. Rovnako sú k dispozícii v širokej škále farieb a povrchových úprav. Vďaka povrchovej úprave môžu navonok pôsobiť napríklad aj ako drevené alebo betónové oplotenie. Viete si preto vybrať podľa vlastných potrieb, či už hľadáte plot v tradičnom štýle alebo niečo modernejšie. Uspokoja tak aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Plotové dosky vyrobené z Traplast sa dajú veľmi ľahko opracovávať podľa potreby, pomocou bežných nástrojov určených na drevo alebo kov. Je možné do nich tiež vŕtať alebo ich píliť. Vďaka spôsobu zafarbenia plastovej dosky, takýto rez nie je potrebné nijak ošetriť.

Montáž plastového plotu nie je náročná. Odporúčame používať nekorodujúce spojovacie prvky a ďalšie produkty potrebné pri montáži PVC oplotenia.

Ako dlho vydrží kompozitný plot?

Plastové oplotenie je materiál s dlhou životnosťou. Očakáva sa bezúdrťbová životnosť 50+ rokov.

Zhrnutie 

Ako ste sa mohli práve dočítať, existuje veľa dôvodov prečo si myslíme, že PVC oplotenie z recyklovaných materiálov je oveľa lepšou, bezpečnejšou a ekologickejšou voľbou v porovnaní s inými materiálmi na výrobu oplotenia. EKO plastové dosky na plot môžu byť skvelou voľbou ak hľadáte plot s dlhou životnosťou, minimálnou starostlivosťou a zároveň so záujmom o prírodu. Ak ešte stále váhate, obráťte sa na našich špecialistov a zistite všetko čo potrebujete vedieť pred kúpou plastového plotu. Doručenie až k vám domov.
0948 194 963